KOSMICKÁ SONDA SOHO STÁLE ZTRACENA

L.S. Duarte, ESO, koordinátor projektu SOHO předává zprávu F. Feliciho: "Zařízení DSN pokračují ve vydávání povelů k sondě SOHO.

K aktivitám vedoucím k oživení sondy se nyní připojily dvě pozemní stanice ESA. Jsou nastaveny tak, aby přijímaly telemetrii od SOHO sledováním její předpokládané pozice.

Práce se zaměřují na to, aby vědci pochopili a dokázali popsat chování sondy v období kolem ztráty kontaktu. Dynamická a termální analýza již dala první pokusné výsledky a očekává se, že v příštích dnech přinese data, které v budoucnu pomohou oživit sondu."

I v době přerušení komunikace se SOHO bude sestavován SOHO Calendar, kterým se koordinuje pozorování z pozemských observatoří a jiných sond. Vaše údaje jsou potřebné k udržení aktuálnosti tohoto kalendáře. Jako dosud komunikujte přes e-mail calendar@esa.nascom.nasa.gov.

Vedoucí JOPs a pozorovacích kampaní v nejbližší budoucnosti žádají astronomy, aby se vyjádřili, jak situace SOHO změní jejich pozorovací plány. Aktuální verze SOHO kalendáře je na obvyklé URL: http://sohowww.nascom.nasa.gov/~soc/head_calendar.html.

(podle SOHONEWS z 2. 7. 1998 a zpráv koordinátorů projektu přeložil DH)